KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643082
*
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2023
kl 18:18:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 14:05:42
1
2.000 kr
17/9 16:43:28
2
4.200 kr
18/9 11:12:56
3
3.600 kr
18/9 11:12:56
2
3.800 kr (Budbetjänt)
18/9 11:13:26
3
Vinnande bud
18/9 17:40:43
2
5.200 kr
18/9 17:40:43
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Sixten Lundbohm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 5.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 14:05:42 | 1 | 2.000 kr |
17/9 16:43:28 | 2 | 4.200 kr |
18/9 11:12:56 | 3 | 3.600 kr |
18/9 11:12:56 | 2 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
18/9 11:13:26 | 3 | Vinnande bud |
18/9 17:40:43 | 2 | 5.200 kr |
18/9 17:40:43 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37